Obchody dnia papieskiego.

16 października obchodziliśmy kolejny –XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.  Chociaż uczniowie nie pamiętają osobiście Jana Pawła II( tegoroczni ósmoklasiści urodzili się w roku, w którym Papież zmarł), a może właśnie dlatego, uroczystość ta jest doskonałą okazją, by przypomnieć  nauczanie Ojca św. i jego troskę o człowieka.

W tym roku  Papieża Polaka uczcili uczniowie klasy II. Dzieci  z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  przedstawiły informacje o życiu i działalności  Jana Pawła II, recytowały  wiersze i  śpiewały piosenki. Po zakończeniu występu uczniów, głos zabrał ksiądz Wojciech Adamus. W akademii oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły, uczestniczyli przedstawiciele rodziców, uczniów klasy II - za co serdecznie dziękujemy.

Emilia Niewidok