WYCIECZKA NA WZGÓRZE WAWELSKIE

Wycieczka klasy VI na Wzgórze Wawelskie do Krakowa

24 listopada 2023 r. odbyła się wycieczka klasy szóstej na Wawel -siedzibę królów Polski. W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie wystawy „Obraz Złotego Wieku”, przejście do Katedry Wawelskiej, odwiedzenie Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta oraz Muzeum Katedralnego.

Pobyt na Wzgórzu Wawelskim okazał się niesamowitą lekcją historii dla wszystkich uczniów i nie tylko. Naszym przewodnikiem była Pani Bożena Adamska, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam historię tych wyjątkowych miejsc. Po zakończonym zwiedzaniu Wawelu, Drogą Królewską, udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej, by zobaczyć słynne arcydzieło sztuki gotyckiej w Polsce, czyli Ołtarz Wita Stwosza.

W tym dniu nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy, okazją do których okazał się pobyt w ulubionej restauracji – McDonald's, tym razem na ul. Floriańskiej w Krakowie.

Wycieczka na Wawel okazała się dla nas wszystkich wspaniałym doświadczeniem. Na Wawel jeszcze wrócimy!!!

Opiekunowie wycieczki: mgr Małgorzata Leszczyńska, mgr Angelika Woś

Kierownik wycieczki: mgr Zofia Trzupek