Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli oraz szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. W ramach programu uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Szkoły biorące udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymują bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Wszystkie materiały edukacyjne zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

Każda placówka, która zrealizuje założenia programu nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://przyjacielenatury.pl/