
Dnia 17 stycznia 2025 r uczniowie z klasy I, II, III wraz z wychowawcami pojechali do MOKIS w Dobczycach na przedstawienie pt. "Wilk i zając". Po przyjeździe na miejsce zajęliśmy najlepsze miejsca na widowni przed samą sceną i czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu. Na scenie występowali pięknie przebrani aktorzy i przypomnieli przygody wilka, który zawsze szukał okazji, żeby upolować zająca. Na szczęście cała przygoda zakończyła się szczęśliwie. Wszystkim podobała się dekoracja teatralna, efekty świetlne i dźwiękowe oraz gra aktorów, którą na zakończenie nagrodziliśmy gromkimi brawami.
oprac.: A. Kowalczyk
-
Tegoroczne Walentynki w naszej szkole były dniem innym niż zazwyczaj. Tego dnia, zamiast z niecierpliwością oczekiwać na kartki od swoich sympatii, uczniowie klas 4-6 wybrali się na wycieczkę do Rabki-Zdrój. Wyjazd rozpoczął się nietuzinkowo ponieważ drogę z Węglówki do Rabki umilali nam śpiewem uczniowie klasy 6. Zapewne w tak dobry humor wprawiła ich wspaniała zabawa karnawałowe, która miała miejsce dzień wcześniej:)
Pierwszym punktem programu było kino "Śnieżka", w którym uczniowie mieli okazję obejrzeć film "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było lodowisko. Tutaj uczniowie mieli czas na swobodną zabawę na świeżym powietrzu, a Ci rozpoczynający dopiero swoją przygodę z łyżwami mogli nauczyć się na nich jeździć. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem opiekunów.
oprac.: A. Kucharzak
-
We wtorek-9 grudnia 2024 r. najstarsi uczniowie naszej szkoły udali się do Opery Krakowskiej na spektakl teatralno-muzyczny pt.” Nowa opowieść wigilijna”, inspirowany dziełem Karola Dickensa. Było to nasze pierwsze spotkanie z tak wyjątkowym miejscem oraz tym typem dzieła scenicznego. Ta muzyczna opowieść o magicznych wydarzeniach wigilijnej nocy urzekła nas wszystkich. Byliśmy pod wrażeniem przepięknej muzyki, cudownych głosów solistów oraz gry aktorskiej.
Mieliśmy także okazję poczuć klimat świątecznie przystrojonych ulic Krakowa oraz magię Świątecznego Jarmarku Krakowskiego.
Do opery jeszcze wrócimy ………J
Opiekunowie wycieczki: Pani Halina Paszcz, Pani Aneta Pitak
Kierownik wycieczki: Pani Zofia Trzupek
oprac.: Z. Trzupek
-
We wtorek- 19 listopada 2024 r. klasa 8 wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa, by zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu. Mieliśmy wielką przyjemność być w Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, Namiotach Tureckich oraz w Katedrze Wawelskiej. Oprócz tego obejrzeliśmy wystawy pn. Podziemia Zamku oraz Wawel Odzyskany. Odwiedziliśmy także słynny dzwon „Zygmunt”, Groby Królewskie i nie tylko… Naszą uwagę zwróciła krypta św. Leonarda, w której swoją pierwszą mszę prymicyjną odprawił ks. Karol Wojtyła -2 listopada 1946 roku.
Po zakończeniu zwiedzania , udaliśmy się Drogą Królewską do Rynku, pod pomnik Adama Mickiewicza. Byliśmy także w Kościele Mariackim, by zobaczyć słynny gotycki Ołtarz Wita Stwosza. Potem był spacer ulicami Krakowa, po którym udaliśmy się na wspólny posiłek .
To była bardzo udana wycieczka i cenna lekcja historii…
Opiekunowie wycieczki: Pani Halina Paszcz, Pani Zofia Trzupek
oprac.: Z. Trzupek
-
Dzieci kochają św. Mikołaja zwłaszcza wtedy, kiedy przynosi fajne prezenty… W tym roku Mikołaj który odwiedził naszą szkołę – przyniósł uczniom klasy I bilet do sali zabaw. 9 grudnia pierwszoklasiści wraz z wychowawcą wyruszyli najpierw do paśnika nakarmić leśne zwierzęta (niech one też mają trochę mikołajkowych przyjemności), a następnie do Spoko Loko – miejsca pełnego radości, uśmiechów i znakomitej zabawy. Dzieci bardzo intensywnie wykorzystały czas spędzony w sali zabaw, otrzymały też słodki poczęstunek od P. Ani - właścicielki tego miejsca. Prezent od Mikołaja sprawił nam wszystkim mnóstwo radości.
oprac.: E. Niewidok
-
29 listopada uczniowie klas 1-3 naszej szkoły odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały podzielone na dwie grupy i wymiennie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa na interaktywnej ścieżce edukacyjnej oraz w warsztatach z pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jak we właściwy sposób używać sprzętu domowego, jak zachować się przypadku pożaru, jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla, jak udzielić pierwszej pomocy oraz skutecznie wezwać służby ratunkowe. Niezwykłym doświadczeniem była możliwość wcielenia się w rolę strażaków – uczestnicy odsłuchali zgłoszenia alarmowego, błyskawicznie przebrali się w stroje strażackie, a następnie pojechali w wirtualną podróż prawdziwym wozem strażackim – co wzbudziło niezwykłe emocje. Każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy. Wizyta w Centrum była bardzo cennym doświadczeniem i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
oprac.: E. Niewidok
-
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wyjazdu uczniów klasy VII do Krakowa.
-
Czy wiecie co to takiego "pigulnica"? Czy znacie zastosowanie "wialni"? A może wiecie kim był Władysław Lis albo partyzanci? Na te oraz wiele innych pytań uczniowie klasy V oraz IV mieli okazję poznać odpowiedzi podczas wycieczki do Myślenic, która odbyła się 15 października 2024 r.
Pierwszym przystankiem podczas naszego wyjazdu był budynek Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach gdzie uczniowie wzięli udział w seansie filmu animowanego pt.: "Leonardo Odkrywca". Film w przystępny dla dzieci, a momentami także zabawny, sposób przybliżał historię życia Leonarda da Vinci.
Następnie przejechaliśmy pod budynek Muzeum Niepodległości w Myślenicach gdzie pracownik muzeum zaprezentował nam zgromadzone w nim eksponaty, przybliżył życie mieszkańców Myślenic, a także ludzi zamieszkujących okoliczne wioski, w tym także Węglówki. Kolejnym punktem było zapoznanie z wojenną historią Polski oraz walką o niepodległość zwracając szczególną uwagę na jej lokalny przebieg. Ciekawym elementem była wystawa poświęcona naszemu węglowskiemu odkrywcy komety - Władysławowi Lis.
Ostatnim punktem wycieczki był udział w lekcji muzealnej na temat życia w średniowieczu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji dotyczącej życia w Polsce w okresie między V, a XV wiekiem.
Dzięki obserwacji licznych eksponatów zgromadzonych w muzeum uczniowie mogli niejako "dotknąć" historii, zobaczyć i zrozumieć jak ciężkie, a zarazem barwne i ciekawe było życie ich przodków.
oprac.: A. Kucharzak
-
Był las, proszę Was –
i do tego lasu
dla zabicia czasu
przyszło młodzieńców
dziewięciu.W. Ścisłowski "Wycieczka"
10 września 2024 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Konradem oraz p. Anią wyruszyła na podbój odległych zakątków naszej miejscowości. Celem naszej wędrówki był szałas na polanie pod Wierzbanowską Górą. W drodze, dzięki wyjątkowo pięknej tego dnia pogodzie, uczniowie obserwowali jesienne krajobrazy oraz widoki na okoliczne pasma górskie, a także spacerowali po lesie w poszukiwaniu grzybów. Wreszcie dotarliśmy na miejsce, z pomocą naszego klasowego przewodnika - Patrycji. Przy szałasie znajdującym się pod Wierzbanowską Górą chłopcy rozpalili ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Czas wolny wypełniły uczniom różne zabawy i gry. Wszyscy bawili się świetnie. Po uporządkowaniu miejsca, gdzie paliliśmy ognisko zdecydowaliśmy się na wybranie innej drogi powrotnej do szkoły - przez osiedla znajdujące się na Lesie. Widoki były przepiękne, niemal bajkowe. Wspólna wyprawa pozwoliła nam spędzić miło czas i poznać nowe, dla niektórych nieznane dotąd miejsca położone w naszej pięknej Węglówce.
oprac.: A. Kucharzak
-
W czwartek 26.09.24r. klasa druga i trzecia wybrały się na pieszą wycieczkę na osiedle Paryle w Węglówce. Wykorzystaliśmy piękną, jesienną pogodę, by cieszyć się wspólnym czasem na świeżym powietrzu. Główną atrakcją było ognisko, które stało się świetną okazją do rozmów, zabawy oraz integracji po wakacyjnej przerwie. Były też wspólne zabawy w lesie w budowanie szałasu oraz zabawy integracyjne na polanie. Na wycieczce obserwowaliśmy jak przyroda zmienia się jesienią, poznawaliśmy różne gatunki roślin. Rozpoznawaliśmy liście z drzew i krzewów. To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu i wspólnych chwil!
oprac.: A. Kowalczyk
-
24 maja 2024r. klasa 7 i 8 wraz z opiekunami była na wycieczce w Krynicy Zdrój. Pierwszym punktem naszej wyprawy był wyjazd kolejką na Górę Parkową. Tam podziwialiśmy piękne widoki, niektórzy kupowali pamiątki i robili zdjęcia, następnie udaliśmy się do „źródełka miłości”, gdzie niektórzy pozostawili nadzieje na odnalezienie bratniej duszy. Kolejny punkt naszej wycieczki to wizyta w pijalni wód, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć, napić się wody z uzdrowiska. Na koniec odwiedziliśmy muzeum Nikifora, malarza, który tworzył proste obrazy, nie potrafił czytać, ani pisać, a mimo to jego obrazy są znane i chętnie oglądane.
Pogoda dopisała, a na koniec mieliśmy „ucztę” w znanej restauracji popularnej wśród młodzieży Wycieczka była bardzo udana, mimo, że dla klasy 8 był to ostatni wspólny wyjazd, to w pamięci pozostaną miłe wspomnienia.
oprac.: K.Obajtek
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec