SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM PSSE W MYŚLENICACH

W dniu 23.05.2024r w naszej szkole, w klasach 6 i 7, gościła Pani Joanna Gaździk - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach. Celem jej wizyty było promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia. Pani Joanna w czasie prelekcji dla uczniów w dużym stopniu skupiła się na wartościowej i zbilansowanej diecie - która jak wiemy jest istotnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie. Przedstawiła uczniom sposoby tworzenia zbilansowanej diety, wskazała na zdrowe zamienniki produktów, które często jemy bezrefleksyjnie. Nasz gość starał się również uwrażliwić uczniów na negatywne skutki nadmiernego spożywania cukrów oraz na fakt, że jest go niestety za dużo w naszej codziennej diecie.

Mamy nadzieję, ze spotkanie z Panią Joanną zostawi ślad w świadomości naszych uczniów i uwrażliwi ich na dbanie o siebie poprzez samodzielne wdrażanie elementów zdrowej diety.

oprac.: A. Pitak