18 czerwca klasa 4 wybrała się na pieszą wycieczkę na osiedle Paryle do Gościńca pod Lubomirem. W drodze uczniowie mieli możliwość podziwiać piękną panoramę Węglówki, a także sprawdzić swoją znajomość okolicznych szczytów. W drodze zapoznaliśmy się z ciekawymi informacjami znajdującymi się na mijanych tablicach, uczniowie przypomnieli sobie wiadomość związane ze znajdującym się na szczycie Lubomira obserwatorium astronomicznym oraz odkrywcami komet: Lucjanem Orkiszem oraz Władysławem Lisem. Nagrodą za trud wędrówki był czas spędzony w Gościńcu, gdzie zostaliśmy wspaniale przyjęci przez Panią Marzenę, za co serdecznie dziękujemy. Chłopcy rozegrali zacięty mecz piłki nożnej podczas gdy dziewczęta wolały zabawę na huśtawkach i trampolinie. Radość i zadowolenie uczniów są najlepszym podsumowaniem tego dnia. Bawiliśmy się świetnie.
oprac.: A. Kucharzak
