szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

W piątek -27 października 2023 r. klasy VII i VIII , w ramach edukacji teatralnej, udały się na wycieczkę do Tarnowa, do Teatru im. Ludwika Solskiego. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jedną z najbardziej zabawnych komedii Aleksandra Fredry, w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Spektakl pt. „Śluby panieńskie” wszystkim uczestnikom wyjazdu przypadł do gustu. Jest to zabawna i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. To już nasze drugie spotkanie z teatrem tarnowskim. Cieszymy się bardzo ,że mogliśmy po raz kolejny odwiedzić polską „ Stolicę Komedii”, czyli Tarnów, w którym od lat, co roku odbywa się przegląd sztuk komediowych pn. Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA.

Spektakl, który mieliśmy okazje obejrzeć został laureatem Nagrody Publiczności podczas XXII Festiwalu Komedii TALIA 2018 !

Po obejrzeniu sztuki i wykonaniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się na Plac Katedralny w Tarnowie. Tam czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po tarnowskim Rynku oraz Bazylice katedralnej - najbardziej reprezentacyjnym zabytku Tarnowa. W świątyni zobaczyliśmy monumentalne renesansowe nagrobki rodu Tarnowskich, które uchodzą za jedne z najwybitniejszych polskich dzieł sztuki. Dr Krzysztof Moskal-nasz przewodnik po Tarnowie pokazał nam także najstarsze w Polsce Muzeum Diecezjalne, którego siedziba znajduje się tuz przy Katedrze.

Nasz spacer po Tarnowie przerwał deszcz, dlatego do Tarnowa jeszcze wrócimy….., by nie tylko zobaczyć kolejny spektakl w teatrze , ale przede wszystkim dokończyć zwiedzanie tych niezwykle urokliwych miejsc.

Po powrocie do autokaru, udaliśmy się do naszej ulubionej restauracji J

 

Kierownik wycieczki: mgr Zofia Trzupek

Opiekunowie wycieczki: mgr Halina Paszcz, mgr Katarzyna Obajtek

oprac.: Z. Trzupek