LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie klasy 8 realizowali projekt edukacyjny pt. „Lekcja I pomocy w  klasach 1-3”. Celem projektu było propagowanie profilaktyki ochrony życia wśród najmłodszych. Ósmoklasiści starali się tak przedstawić swoją wiedzę zdobytą na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, aby ich młodsi koledzy wiedzieli jak udzielać pomocy w kryzysowych sytuacjach oraz aby nie bali się tego robić.

Wszyscy uczniowie - zarówno starsi jak i młodsi dobrze się bawili poprzez wspólną naukę. Zajęcia prowadzone przez starszych kolegów wywołały duże zainteresowanie wśród uczniów klas 1-3. Owocowało to dużą uwaga i ich zaangażowaniem w zajęcia. Można mieć zatem nadzieje, że nasi najmłodsi uczniowie będą wiedzieli jakie podstawowe działania powinni podjąć w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

oprac.: A.Pitak