szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

PROJEKT ,,TRZECIOKLASIŚCI CZYTAJĄ MŁODSZYM KOLEGOM”

W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego ,,Trzecioklasiści czytają młodszym kolegom”. Uczniowie klasy trzeciej pod czujnym okiem wychowawczyni p. Emilii Niewidok czytają przedszkolakom przygody Franklina. Po każdej przeczytanej książce dzieci z klasy 0 odpowiadają na pytania dotyczące książki, a następnie wraz z starszymi kolegami realizują zadania -  nawiązujące do treści przygód Franklina.

Projekt ma na celu zainteresowanie dzieci z klasy 0 nauką czytania, uważnym słuchaniem utworów literackich, skupienia uwagi , a także integrację dzieci młodszych z starszymi kolegami.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie klasy 3 czytali książkę ,,Franklin i skaczące buty”. Następnie wspólnie wykonaliśmy zadanie projektowe: rozgrzewka gimnastyczna, skoki wzdłuż korytarza szkolnego, kolorowanie postaci Franklina.  Zabawa była wspaniała , już niedługo kolejne spotkanie.

oprac.: M. Jasiewicz