szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

TYGRYSEK PIETREK

14 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Rabki- Zdrój, a konkretnie do Teatru Lalek "Rabcio" na spektakl ,,Tygrysek Pietrek”.

Już sama jazda autobusem była atrakcją dla przedszkolaków.  Spektakl opowiadał o tygrysku, któremu brakowało odwagi. Przez to był wyśmiewany przez inne zwierzęta, a tygrysy odebrały mu paski. Smutny Pietrek próbował zdobyć odwagę, chciał ją nawet kupić na targu. Niestety nie udało mu się i zmartwiony powrócił do swojej mamy prosić ją o pomoc. Okazało się, że mama Pietrka jest bardzo chora i trzeba szybko pojechać po lekarza. Niestety nikt nie chciał jechać, więc mały tygrysek postanowił pomóc mamie. Mimo burzy i ciemnej nocy pojechał na koniku po lekarza. Przywiózł go i mama została uleczona. W nagrodę tygrysy oddały Pietrkowi paski i uznały go za odważnego tygrysa.

Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Później poszliśmy do Parku Zdrojowego zobaczyć tężnię solankową i pobawić się na placu zabaw. Niestety czas tak szybko uciekał, że musieliśmy wracać do autokaru. Drogą powrotną część dzieci zasnęła zmęczona wrażeniami.

Oby zima szybko minęła , bo chętnie wrócimy do Rabki na kolejną wycieczkę.