szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

WYCIECZKA DO PAŃSTWA KRZYSZTOFEK

9 listopada udaliśmy się na pieszą wycieczkę do Państwa Emilii i Wojciecha Krzysztofek. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć gospodarstwo rolne , zwierzęta hodowlane i dowiedzieć się skąd się bierze mleko i co z niego powstaje.

Najpierw obejrzeliśmy kury i koguta, później mogliśmy wejść do obory zobaczyć świnię. A na polu oglądaliśmy krowę. Babcia Patryka opowiedziała nam czym karmi się zwierzęta i co można zrobić z mleka. Próbowaliśmy wiejskie mleko, jedliśmy biały ser, a także pyszny domowy chlebek z robionym masłem. Jednak najpyszniejsze były drożdżowe rogaliki z dżemem pani Emilki.
Po posiłku poszliśmy na spacer do pobliskiego lasu , biegaliśmy po szeleszczących liściach i obrzucaliśmy się nimi. Pogoda byłą piękna. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i babci Patryka za gościnę , ławeczki do siedzenia, pyszne jedzenie i ciekawe opowieści.

To był wspaniały dzień!