szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Nie od dziś wiadomo, jak ważna i potrzeba w życiu codziennym jest matematyka. 14 marca 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klasy ósmej wraz z nauczycielem matematyki przygotowali tego dnia zagadki i zadania matematyczne dla wszystkich uczniów od klasy 1. do 7. Podczas przerw, przy specjalnie przygotowanym stoisku uczniowie mogli wylosować zadanie, a za prawidłowe rozwiązanie czekała na nich słodka nagroda. Zadania dostosowane były do wieku uczestników. BUDKA MATEMATYCZNA i wylosowanie zadania cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niecodzienne było to, że każdy chciał być tego dnia „pytany” z matematyki.

Wspólnie udowodniliśmy, że Królowa Nauk jest naprawdę przydatna, a także, że można ją lubić i z ciekawością ją poznawać.

oprac.: Katarzyna Obajtek