szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Nazywamy się Zuzanna Ślósarz i Izabela Obajtek. Od półtora roku trenujemy narciarstwo biegowe w klubie LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany.

Jedną z naszych trenerek jest Pani Anna Bubula – prezes naszego klubu. Zajmują się jeszcze nami dwie trenerki Pani Urszula Łętocha oraz Pani Iwona Piekarz – zdobyły one mnóstwo medali na mistrzostwach Polski w rozmaitych kategoriach wiekowych, miejsca na podium na mistrzostwach świata seniorów i juniorów, medale na Uniwersjadzie, a ponadto reprezentowały Polskę na kilku zimowych igrzyskach olimpijskich.

Nasz klub znajduje się w Wiśniowej, ale trenujemy też na Mogielicy, w Klikuszowej lub koło szkoły w Wiśniowej. Kiedy nie ma śniegu jeździmy na rolkach, narto-rolkach, biegamy lub chodzimy do lasu, natomiast kiedy pada deszcz ćwiczymy na sali gimnastycznej lub hali sportowej im. Kazimierza Bubuli. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w poniedziałek, środę oraz w sobotę. Trenujemy na dwóch różnych rodzajach nart: klasyku i łyżwie. W zimie odbywają się zawody w Klikuszowej, Ptaszkowej i Zakopanym. Ostatnie zawody odbyły się w Ptaszkowej.

W naszym klubie trenowały polskie mistrzynie między innymi Karolina i Weronika Kaleta, które startują w mistrzostwach USA. Nasze osiągnięcia również znacznie się poprawiły od tamtego roku, jeździmy coraz szybciej i nasz czas się polepsza. Dużo trenujemy i chcemy być jak Weronika i Karolina Kaleta. Chcemy osiągać sukcesy i być coraz lepsze.

oprac.: Izabela Obajtek, kl.V oraz Zuzanna Ślósarz, kl. V