szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

KONKURS SZKOLNY NA NAJPIĘKNIEJ WYKONANĄ KOLĘDĘ LUB PASTORAŁKĘ

W dniu 25.01.2024r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na najpiękniej wykonaną kolędę lub pastorałkę. W konkursie brały udział klasy od 1 do 8. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria od klasy 1 do 4, druga kategoria od klasy 5 do 8.

Praca komisji oceniającej nie była łatwa, a poziom prezentowanych umiejętności był wysoki. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki. Przekaz wzmacniany był przez przygotowane podkłady muzyczne, grę na instrumentach, stroje inscenizacyjne.

W trakcie intensywnej pracy komisji miał miejsce występ zespołu ,,Mali Węglowianie” grupa liczyła 10 osób przebranych w stroje góralskie, za akompaniament muzyczny odpowiedzialna była Patrycja M. Zespół został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 

 

W poszczególnych kategoriach miejsca klas prezentowały się w następujący sposób:

I kategoria wiekowa:

  1. 1 miejsce klasa III
  2. 2 miejsce klasa II
  3. 3 miejsce klasa I

II kategoria wiekowa:

  1. 1 miejsce klasa VI
  2. 2 miejsce klasa VII
  3. 3 miejsce klasa VIII.

Klasy zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami oraz drobnymi słodkościami. Mamy nadzieję, że chociaż na moment mogliśmy wrócić do bożonarodzeniowej atmosfery pokoju i radości. Wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom dziękujemy za aktywną obecność i pomoc.

 oprac.: A. Woś