szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

10 listopada w naszej szkole obchodzono kolejną 105 rocznicę odzyskania niepodległości . Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę.

Na gazetkach w klasach i na korytarzach szkolnych widoczne były akcenty patriotyczne. Wielu uczniów przygotowało i prezentowało biało-czerwone kotyliony.

Uroczystości na sali gimnastycznej rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie klasy 7 przedstawili program artystyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie pokazali drogę, jaką przebyli nasi przodkowie walczący o niepodległość.

Podkreślono jak ważna  jest dla nas niepodległość. Na scenie padły wymowne słowa:

... powinniśmy pamiętać, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać,...ciąży na nas patriotyczny obowiązek nieutracenia tego, o co nasi przodkowie tak bardzo walczyli...

Recytowane były wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewane pieśni patriotyczne.

Niewątpliwie była to lekcja historii dla całej społeczności szkolnej.

 

Natomiast 11 listopada w kościele parafialnym przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę. Następnie wraz z przedstawicielami lokalnych władz, Orkiestrą OSP Węglówka oraz mieszkańcami naszej miejscowości przeszli na plac obok cmentarza parafialnego gdzie wspólnie został odśpiewany Hymn Polski, a następnie złożono kwiaty oraz znicze przed pomnikiem 100-lecia Niepodległości.

oprac.: H. Paszcz

Grupa uczniów- ochotników reprezentowała społeczność szkolną na uroczystości gminnej w Wiśniowej, gdzie również odbyła się msza św. a następnie poczty sztandarowe i wszyscy zgromadzeni mieszkańcy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy oraz pieśni patriotyczne.

oprac.: K. Obajtek