szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO W WIŚNIOWEJ "WIŚNIOWY MŁYN"

ogłasza rekrutację na okres wakacji 

10 listopada 2023r. w klasie 4 realizowany był temat „Jednostki monetarne- złote i grosze”. Uczniowie przypomnieli sobie jakimi monetami i banknotami posługujemy się w Polsce. Podczas tej lekcji uczniowie klasy 4 wcielili się w role osób robiących zakupy oraz w role sprzedawców. Sumowali wydatki i liczyli jaką otrzymają resztę z zakupów. Podczas „zabawy w sklep” wykorzystali rekwizyty przyniesione przez siebie: plastikowe pieniądze, opakowania z produktów spożywczych, pudełka, butelki, woreczki, na których umieścili ceny. Każdy uczeń bardzo skrupulatnie liczył ile ma „zapłacić” oraz jakiej reszty powinien się spodziewać. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w zajęcia, ćwiczyli dodawanie i odejmowanie, a także poprawny zapis danej kwoty. Zabawa w sklep to dobre ćwiczenie umiejętności obliczeniowych oraz dowód na to, ze matematyka nie musi być nudna i,  że jest przydatna w życiu codziennym.

oprac.: K. Obajtek