szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

 

Od dnia 25 marca 2020 r.  do dnia 26 czerwca 2020 r. dyżur w sekretariacie pełniony jest w  godz. 8:00 – 12:00 kontakt wyłącznie poprzez:

  • tel.: 12/373-90-90;
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • skrzynkę na korespondencję zamieszczoną na drzwiach wejściowych do szkoły.

Niepodległa...

W tym roku obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości.  Z tej okazji uczniowie klasy IV oraz V przygotowali dla nas akademię, w której jeszcze bardziej przybliżyli nam właśnie tę uroczystość. Cały swój występ uświetnili wspólnie zatańczonym polonezem.

Kolejną częścią naszego szkolnego celebrowania tego dnia był zorganizowany przez nas festiwal piosenki patriotycznej. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie piosenkę i ją odśpiewała. Na zakończenie tego festiwalu nasz kolega wraz z „ panem od muzyki”, który uczy w naszej szkole, połączyli siły i zagrali kilka chwytliwych piosenek patriotycznych, a my je wspólnie całą szkołą zaśpiewaliśmy. Jest taka siła i duch patriotyzmu w tych pieśniach, że nie jednemu zakręciła się łezka w oku….

Na zakończenie naszego uroczystego świętowania tego ważnego dnia, wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej i o  godzinie 11:11, stojąc na baczność, odśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy.  Była to akcja ‘’Rekord dla niepodległej”, zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Dzień ten był tak bardzo uroczysty w naszej szkole, iż jesteśmy pewni, że nawet nasi najmłodsi będą kiedyś opowiadać wnukom: „ Jak była 100 rocznica niepodległości, to my w szkole……”

 

Galeria zdjęć