szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

22-go czerwca oficjalnie zakończył się rok szkolny 2017/18. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie radośnie spędzili w szkole ostatni dzień jednocześnie rozpoczynający wakacje.

Szczególnie dotyczyło to uczniów klasy trzeciej gimnazjum, dla której był to również ostatni dzień w naszej szkole. To oni, pełni obaw i ciekawości, właśnie wkraczają w zupełnie nowy i nieznany etap swojego życia, często połączony z opuszczeniem rodzinnej miejscowości. 

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym. Po mszy uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły, mgr Ryszard Leśniak, dziękując nauczycielom i uczniom za wysiłek i poświęcenie włożone w realizację minionego roku szkolnego. 

Po wystąpieniu dyrektora głos zabrali uczniowie klasy IIIg, prezentując swój punkt widzenia szkoły i tego, co się według nich działo przez ostatnie dziewięć lat. Po zakończeniu prezentacji, wychowawcy poszczególnych klas wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a na koniec wychowawca klasy III gimnazjum, mgr Teresa Romanowska, po raz ostatni wręczyła świadectwa swoim podopiecznym. Kulminacyjnym punktem było podrzucenie czapek do góry.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami po raz ostatni w tym roku szkolnym rozeszli się  do klas, gdzie zostały wręczone pozostałe świadectwa. Chwilę potem zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku, po czym nastąpił najszczęśliwszy moment w tym roku szkolnym - początek wakacji.

Do zobaczenia szkoło!

GALERIA ZDJĘĆ