Gminny konkurs matematyczny

02.06.2017 r. o godz. 9:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Węglówce odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 21 uczniów z czterech szkół (Węglówki, Wiśniowej, Glichowa oraz Lipnika). Uczniowie zmierzyli się z zestawem zadań przygotowanych i przywiezionych do Węglówki w dniu konkursu przez nauczycieli/opiekunów dzieci biorących udział w konkursie.

W XV edycji konkursu najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce: Grzegorz Bajer – SP Wiśniowa
II miejsce: Adam Kaczmarczyk – SP Wiśniowa
III miejsce: Przemysław Rokosz – SP Lipnik

Zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę „Mistrz Matematyki”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Puchar przechodni konkursu dla swojej szkoły wywalczyli uczniowie z Wiśniowej (średni wynik uczniów danej szkoły biorących udział w konkursie).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów matematycznych.